Znak
Současnost
V současnosti tvoří aktivní jádro našeho oddílu 17 lezců: Jirka Benetka „Jetík“, Jirka Kopač „Žiřík“, Jirka Košař, Ema Košařová, Jirka Kozák „Donský“, Pepa Moulis, Pepík Reitspies, Pepík Skuhrovec „Švára“, Franta Turnovský „Ferry“, Lubor Zalabák a mladá krev v podobě Pepy Skuhrovce, Honzy Šlocara „Kuzmy“, Lukáše Webera a Fandy Černého. V roce 2013 se staly členy Alpin Clubu Plzeň Renáta a Míra Nových. Od roku 2014 se do našich řad počítá i Lída Vaníková a Lenka Vaníková. Lenka si bohužel klubového členství moc neužila. V roce 2014 jsme se s ní všichni museli nechtěně nastálo rozloučit :-(
Olda Hein ze Slavie VŠ Plzeň je dlouholetým čestným členem našeho klubu, protože se pravidelně zúčastňuje všech našich nejdůležitějších akcí už od založení Alpin Clubu. Z původních členů klubu ukončili členství zatím jen Aleš Stočes, Venca Jírů, Jirka Turnovský, Lenka Šlaisová, Sylva Macáková, Honza Ritter a Vráťa Lukeš.
Mezi dlouholeté příznivce našeho klubu patřil Pavel Petrle „Miki“ ze Slavie VŠ Plzeň a Jirka Nový „Nowas“ z bývalých Potravin nyní Unionu Plzeň.
Náplní činnosti našeho klubu je samozřejmě lezení a zase lezení. Lezeme na skalách tuzemských a v posledních letech i stále častěji na zahraničních.
Protože udržujeme krok s dobou a je taky nutné čas od času potrénovat, lezeme i na umělých stěnách. A jako pravověrní horolezci pořádáme zájezdy dnes už jen bohužel do zahraničních velehor, když jsme „přišli“ svého času o naše Vysoké Tatry. Kromě dnes už tradičních Alp a dalších evropských velehor stála noha našich členů i na vrcholcích velehor ve Střední Americe, Jižní Americe, Africe a Asii. Mimo to se také pravidelně scházíme na „tréninku“ v hospůdce.
Každý rok v polovině prosince se scházíme na naší horoschůzce, kde se probírají novinky nejen ze světa lezení a také se vybírá členský poplatek ČHS. Další schůzka, v rámci které se rozdávají členské průkazky, se následně uskuteční ke konci ledna.
Každý rok na podzim nebo v zimě pak probíhá naše největší klubová akce „Poslední slanění“, kam zveme jako hosty i naše kamarády z jiných horolezeckých oddílů. Nejčastěji slanění probíhá na Kapucínských skalách. Akce se už také ale několikrát uskutečnila na Černé skále u Přeštic, Dehetnické skále na Křivoklátské vrchovině a nebo také při opravdu nepříznivém počasí u Jetíka na chatě v údolí řeky Střely.
Alpin Club Plzeň má také od roku 2007 svoje internetové stránky. Od roku 2013 má ACP svůj profil na facebooku pro rychlejší komunikaci členů a přátel klubu a také pro větší prostor pro fotodokumentaci z našich lezeckých a společenských akcí. www.facebook.com/alpinclubplzen
Pepa Skuhrovec